Příběh dvou realitních makléřů


PŘÍBĚH DVOU REALITNÍCH MAKLÉŘŮ

Tohle je Honza. Jeden z nejpracovitějších a služebně nejzkušenějších realitních makléřů v kanceláři. A tohle je jeho kolega David. David nastoupil do kanceláře teprve před pár měsíci. Na všechno má svůj názor, pokouší se ulehčovat si práci a dělat věci jinak než ostatní. David je takový hledač příležitostí a neprošlapaných cest.

Každý pracovní den začíná oběma makléřům stejně. Brzy ráno přijdou do kanceláře, zapnou počítač, otevřou monitoring (adol, exe, octopus), volají neznámým lidem, kteří uveřejnili inzerát na prodej své nemovitosti a nabízejí jim své realitní služby. Zkrátka dělají to, co dělá makléř, aby získal nemovitosti do svého portfolia.

web1picture

Honza je sice v realitách už třetím rokem, ale stále se mu nepodařilo vybudovat si klientelu, která by ho stabilně zásobovala nemovitostmi. Proto i on musí několikrát do týdne vzít telefon, volat neznámým lidem a snažit se je přesvědčit, aby svěřili prodej své nemovitosti právě jemu.

Ze své zkušenosti víte, že volání na studené kontakty není jednoduchá a bohužel ani příjemná činnost.
Musíte volat brzy ráno, voláte místo pauzy na oběd, voláte pozdě večer ze svého domova a zkoušíte to také o víkendu. Každý den provedou Honza s Davidem desítky takových telefonátů.
A jaká je jejich statistika?


Z 10 dovolaných hovorů slyší:

– nezlobte se, ale já jsem taky zprostředkovatel…
– nechci realitku, svůj byt si prodám sám…
– nemovitost je už prodaná, na shledanou …
– neviděl jste v inzerátu napsáno RK nevolat?
– nemám zájem, mou nemovitost má v nabídce už jiná realitka…
– dnes jste již osmá realitka, co mi volá, nemám zájem o spolupráci a už mi prosím nikdy nevolejte!

Další dva lidé Honzovi a Davidovi řeknou, že si nechají čas na rozmyšlenou, ať se ozvou za týden. Ale po týdnu slyší opět odmítnutí!
No a ve 2 případech z 10 je hovor úspěšný a podaří se domluvit náběrovou schůzku.
Zdálo by se, že je vyhráno, ale tímto to teprve začíná…
Tušíte, jak taková schůzka vypadá? Málokdy má Honza nebo David to štěstí, že jsou jedinými makléři, se kterými si majitelé schůzku domluvili.
Spolu s Davidem, před ním a taky za ním, čekají v zástupech další makléři, kterým majitel řekl: „Dobře, tak zítra přijeďte a můj byt si nafoťte.”